Taneční klub

TANCUJ S LASTDANCETEAMem

TANCUJ S LASTDANCETEAMem

Staňte se členem tanečního klubu La-st dance team a tancujte s námi. Taneční klub byl založen v roce 2004 a během svého působení vychoval již řadu tanečních talentů. Nabízíme výuku standardních, latinskoamerických a karibských tanců. Připravujeme tak děti a mládež pro rekreační tancování, pro tancování na hobby či soutěžní úrovni. Pod úspěšným vedením kvalifikovaného trenéra Standy Schöna ve spolupráci s choreografem, emeritním sólistou baletu Jihočeského divadla a držitelem čtyř cen Thalie Liborem Hlaváčkem, získali naši svěřenci v poslední době mnohá ocenění. S taneční formací Nebeský valčík (21 tanečníků) jsme se v roce 2014 stali mistry světa v showdance ve standardních tancích v kategorii showcases. Tato úžasná choreografie se mimo jiné umístila na pátém místě na Mistrovství České republiky plesových předtančení. Mezi další naše úspěchy řadíme i medailové pozice showdance duetů a párových latinskoamerických a standardních tanců na různých národních i mezinárodních soutěžích. V klubu se věnujeme také sólovým karibským a latinskoamerickým tancům a již jsme zaznamenaly první velké úspěchy, kdy jsme v kategorii junioři získali Mistrovství světa WADF 5. místo v merengue a 6. místo v bachatě a v kategorii děti 11 místo v salse. Všechna tato ocenění nám dávají pocit, že tato práce má smysl a že jí děláme kvalitně.
Jednotlivé úspěchy zveřejňujeme v sekci tancování a naše úspěchy.
Od ledna 2015 probíhají pravidelné taneční semináře se špičkovým tanečním párem Jiřím Heinem a Lucií Krnčanovou (jediný profesionální mistři Slovenské republiky, semifinalisté Mistrovství Evropy a světa, účastníci Stardance). Tento pár bude tanečníky La-st dance teamu postupně zdokonalovat v technice latinskoamerických a standardních tanců.

NÁBOR NOVÝCH TANEČNÍKŮ:
Nové pololetí zahajujeme od pátku 2. února: taneční přípravka od 15:00 do 16:00 hodin a párové latinskoamerické a standardní tance od 16:30 do 18:00 hodin.
Přihlášení nových zájemců je možný v průběhu celého školního roku. Můžete se přijít podívat společně se svými dětmi na naše tréninky (každou středu a pátek od 16:30 do 18:00 hodin) a případně i tance vyzkoušet. Informuj se na e-mailu: lastdance@lastdance.cz nebo na tel.: 602 302 034. Taneční klub je určen pro začátečníky i pro již zkušenější tanečníky.

Výuka standardní a latinskoamerické tance, karibské tance: Stanislav Schön Výuka taneční přípravka pro nejmenší: Pavla Grötschelová, Kateřina Grötschelová

Párové latinskoamerické a standardní tance, formace v show dance

Nabízíme výuku standardních, latinskoamerických a karibských tanců pro dětské, juniorské, mládežnické a dospělé taneční páry. Připravujeme tak tanečníky pro rekreační tancování, pro tancování na hobby či soutěžní úrovni. Trenérem tanečního klubu La-st dance team je Stanislav Schön - aktivní tanečník, kvalifikovaný trenér a porotce 3. třídy. Do taneční školy přijímáme jednotlivce i taneční páry. Pro jednotlivce, kteří se chtějí věnovat párovému tanci, se snažíme co nejdříve najít taneční partnery. Tanečníci postupně vytváří páry a v případě zájmu se mohou páry registrovat u tanečního svazu a zúčastňovat jednotlivých soutěží nejprve na hobby úrovni, později postupovat do kategoriích na základě dosaženého úspěchu.

Kromě klasických tréninkovým hodin pořádáme zajímavé taneční workshopy s externími lektory. Pravidelně nabízíme taneční semináře s tanečním párem Jiřím Heinem a Lucií Krnčanovou, kteří se zaměřují na zdokonalení techniky jednotlivých prvků a kroků.

Rozpis tréninků pro pololetí leden 2018 - červen 2018:

kategorie......................... věk.................. trénink........................................................ reg. poplatek za pololetí.........
latina a standard 6 a více let středy 16:30 - 18:00 1000,- Kč
latina a standard 6 a více let pátky 16:30 - 18:00 1000,- Kč

Doporučujeme navštěvovat středeční i páteční tréninky dohromady. Cena je v tomto případě 1.900,- Kč/pololetí.
Po domluvě s trenérem si lze zapůjčit taneční sál pro volný trénink.

Taneční přípravka pro nejmenší

Taneční přípravka je určená všem malým zájemcům (zhruba od 4 let věku) o tanec, kteří se s tímto druhem pohybu setkávají poprvé. Děti nejprve absolvují pohybovou a rytmickou průpravu, cvičí koordinaci pohybů, formou her se seznamují s hudbou a učí se ji vyjadřovat pohybem. V průběhu roku nacvičují jednoduché taneční variace a poznávají různé druhy tanečních stylů. Tento kroužek děti navštěvují jednotlivě, nemusí mít vytvořený taneční pár. Po absolvování taneční přípravky by měly být děti připraveni pro budoucí pokračování v tomto nebo v kterémkoliv jiném tanci. Lektorem taneční přípravky je Pavla Grötschelová a Kateřina Grötschelová.

Rozpis tréninků pro pololetí leden 2018 - červen 2018:

kategorie......................... věk.................... trénink....................................................... reg. poplatek za pololetí..........
dívky a chlapci zhruba od 4 let pátek 15:00 - 16:00 1000,- Kč

Aktuálně A co nás v příštích dnech čeká

NÁBORY DO TANEČNÍHO KLUBU - LATINA A STANDARD PRO DĚTI

Tréninky tanečního klubu La-st dance team začínají od 15. září a nábory proběhnou na tanečním sále Pražská 131a následovně:
15. září pátek 15:00 - 16:00 hodin - taneční přípravka pro nejmenší děti (od 4 let)
15. září pátek 16:30 - 18:00 hodin - standardní a latinskoamerické párové tance pro dívky i chlapce (od 6 let)
20. září středa 16:30 - 18:00 hodin - standardní a latinskoamerické párové tance pro dívky i chlapce (od 6 let)

Noví zájemci se mohou na tréninky v těchto termínech přijít podívat a tance si vyzkoušet. V případě zájmu vyplní přihlášku a na email obdrží veškeré informace. Pozor - není nutné se hlásit v páru, můžete přijít jako jednotlivec. Přidat se do tanečního klubu je samozřejmě možné i v průběhu celého školního roku.
Více informací na emailu: lastdance@lastdance.cz nebo na tel.: 602 302 034.

POSTUP TANEČNÍHO PÁRU ANDREJKA A MATĚJ DO TANEČNÍ TŘÍDY C

Na taneční soutěži pořádané svazem ČSTS v Českých Budějovicích získal nadějný taneční pár Andrejka a Matěj poslední potřebné body k postupu do vyšší taneční třídy v latinskoamerických tancích. Nově jim tak přibyde pátý soutěžní tanec - paso doble. Držíme pěsti do první soutěže v této kategorii a těšíme se na další úspěchy.

ZAHÁJENÍ NOVÉ TANEČNÍ SEZÓNY - TERMÍNY NÁBORŮ

Veškeré tréninky tanečního klubu La-st dance team pro děti a mládež začínají od 12. září následovně:
12. září pondělí 15:00 - 16:00 hodin - taneční přípravka pro nejmenší děti (od 4 let)
12. září pondělí 16:15 - 17:15 hodin - karibské sólové tance pro dívky a chlapce (od 6 let)
14. září středa 16:30 - 18:00 hodin - standardní párové tance pro dívky i chlapce (od 6 let)
15. září pátek 16:30 - 18:00 hodin - latinskoamerické tance pro dívky a chlapce (od 6 let)
Noví zájemci se mohou na tréninky v těchto termínech přijít podívat a tance si vyzkoušet. V případě zájmu vyplní přihlášku a na email obdrží veškeré informace. Přidat se do tanečního klubu je samozřejmě možné i v průběhu celého školního roku.

Tréninky tanečního klubu

Tréninky tanečního klubu

Aktuální rozpis tréninků tanečního klubu La-st dance team pro děti a mládež (tyrkysová barva) na září 2017 - leden 2018 najdete v uvedené tabulce. Individuální lekce v bílých polích lze objednat po domluvě s tanečním trenérem Stanislavem Schönem na tel.: 739 675 877. V případě zrušení některé lekce budou informace zaslány na mail a vyvěšeny na nástěnce taneční školy.

Soutěžní tancování a naše úspěchy

Soutěžní tancování a naše úspěchy

Naši svěřenci se mohou účastnit soutěží pořádaných tanečními svazy ČSTS, SUT a WADF pod naším tanečním klubem Lastdanceteam České Budějovice, zaregistrované u spolku Jihočeský La-St Dance z.s.

Rozpis jednotlivých soutěží je vyvěšen na nástěnce na tanečním sále Pražská 131.

Alespoň některé úspěchy našich členů za poslední roky:
1. místo FTM Hlinsko 2014 - nominační soutěž na Mistrovství ČR - párová polka - Gábinka a Lukáš
5. místo Mistrovství České Republiky - plesová předtančení Nebeský valčík
3. místo Mistrovství České Republiky v české polce 2014 - Gábinka a Lukáš
1. místo Czech open championship 2014 - duet bachata - Terezka a Natálka
1. místo Czech open championship 2014 - dance show formace mixed age ballroom style
5. místo Mistrovství světa WADF Latino Festival merengue sóla junioři - Míša
1. místo Mistrovství světa WADF Latino Festival bachata duet děti - Andrejka a Gabinka
1. místo Mistrovství světa WADF Latino Festival showdance duet děti - Gábinka a Lukáš
1. místo Mistrovství světa WADF Latino Festival showdance Nebeský valčík - Gábinka, Lukáš, Lucka, Jakub, Natálka, Ríša, Martin, Míša, Petra, Matěj, Lucka, Pavel, Katka, Vašek, Anička, Pavel, Standa, Martina, Standa, Alča a sluníčko Terezka

 1. místo Mistrovství jižních Čech 2016 Jun-I-D-LAT - Andrejka a Matěj
 2. místo taneční soutěž Jarní cena Třebíče 2016 Jun-II-D-LAT - Andrejka a Matěj
 3. místo taneční soutěž Jarní cena Třebíče 2016 Jun-II-D-STT - Andrejka a Matěj
 4. místo taneční soutěž Tábor Open 2016 Jun-I-D-LAT - Andrejka a Matěj
 5. místo taneční soutěž Cena Posázaví 2016 Jun-I-D-LAT - Andrejka a Matěj
 6. místo taneční soutěž Cena Posázaví 2016 Jun-II-D-LAT - Andrejka a Matěj
 7. místo taneční soutěž Cena města Příbram 2016 Jun-II-D-LAT - Andrejka a Matěj
 8. místo taneční soutěž Letní cena KST Silueta Praha 2016 Jun-II-D-LAT - Andrejka a Matěj
 9. místo taneční soutěž České Budějovice Open 2.ročník Jun-II-D- LAT - Andrejka a Matěj
 10. místo taneční soutěž České Budějovice Open 2.ročník Jun-II-D-STT - Andrejka a Matěj
 11. místo taneční soutěž Velká cena Tábora 18. ročník JUN-II-D-STT - Andrejka a Matěj
 12. místo taneční soutěž Velká cena Tábora 18. ročník JUN-II-C-LAT - Andrejka a Matěj

Jihočeský Last Dance