TANEČNÍ KURZY PRO DĚTI

KLUB A ÚSPĚCHY

Taneční klub byl založen v roce 2004 a během svého působení vychoval již řadu tanečních talentů. Nabízíme výuku standardních, latinskoamerických a karibských tanců. Připravujeme tak děti a mládež pro rekreační tancování, pro tancování na hobby či soutěžní úrovni. Pod úspěšným vedením kvalifikovaného trenéra Standy Schöna získali naši svěřenci v poslední době mnohá ocenění.

Ve spolupráci s choreografem, emeritním sólistou baletu Jihočeského divadla a držitelem čtyř cen Thalie Liborem Hlaváčkem, S taneční formací Nebeský valčík (21 tanečníků) jsme se v roce 2014 stali mistry světa v showdance ve standardních tancích v kategorii showcases. Tato úžasná choreografie se mimo jiné umístila na pátém místě na Mistrovství České republiky plesových předtančení. Mezi další naše úspěchy řadíme i medailové pozice showdance duetů a párových latinskoamerických a standardních tanců na různých národních i mezinárodních soutěžích. Všechna tato ocenění nám dávají pocit, že tato práce má smysl a že jí děláme kvalitně.

VZHLEDEM K AKTUÁLNÍ PANDEMICKÉ SITUACI JE VÝUKA V RÁMCI TANEČNÍHO KLUBU PRO DĚTI A MLÁDEŽ VYUČOVÁNA FORMOU ONLINE ŽIVÉ VÝUKY VŽDY VE STŘEDU A PÁTEK OD 17:15 HODIN. Informace ohledně přihlášení naleznete ve svých emailech. Pokud ne, informujte nás. Tato forma výuky není momentálně zajišťována pro taneční přípravku a pro karibské tance pro dívky. Jakmile to situace dovolí, výuka se vrátí opět na taneční školu. Děkujeme za pochopení a věříme, že to bude brzy...

LEKTOŘI

Výuka standardní a latinskoamerické tance, karibské tance: Stanislav Schön

Standa se věnuje tanci od svých třinácti let a již v 16 letech začal vyučovat první dětské páry. V roce 2004 založil taneční školu a taneční klub La-std ance team. Vyučuje taneční kurzy ve standardních, latinskoamerických a karibských tancích. Zároveň vede taneční klub a připravuje tak mladé talenty pro soutěžní tancování. V roce 2004 úspěšně absolvoval kvalifikační studium pro trenéry a porotce 3. třídy.
V roce 2014 se znovu vrátil k aktivnímu tancování, byl také jedním z tanečníků úspěšné standardní formace "Nebeský valčík", která získala v roce 2014 páté místo na Mistrovství České republiky plesových předtančení.

Výuka taneční přípravka pro nejmenší: Pavla Grötschelová, Kateřina Grötschelová

Pavla si svým hravým a milým přístupem i k těm nejmenším dětem získá každého malého tanečníka. Má dlouholeté pedagogické zkušenosti.

Výuka taneční kurzy pro dospělé páry a sólové tance pro ženy: Alena Čejková

"Co si pamatuji, hudba a tanec mě provází už od útlého věku. Když jsem v šestnácti letech skončila s hrou na klavír, začala jsem se plně věnovat tanci. Tančila jsem párové choreografie v listině, standardu a české polce. Později jsem objevila kouzlo karibských tanců - energické rytmy salsy, bachaty a merengue mě asi nikdy neomrzi :-) O pár let později jsem ještě přidala kizombu, reggaeton a brazilskou sambu. A vlastně ať slyším jakoukoliv hudbu - nevydržím sedět!"